За даними GfK Ukraine, 69% виборців планують взяти участь у місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня 2015 року.

Найменша частка тих, хто планує взяти участь у місцевих виборах в Південному регіоні (48%), найбільша в Західному (80%).Недовіра до місцевих політиків та брак достойних кандидатів – головна причина неучасті в виборах.

За результатами опитування населення України, більшість респондентів схильні до того, щоб взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2015 року:

  • 45% респондентів сказали, що точно візьмуть участь у виборах.  
  • 24% скоріше візьмуть участь у виборах.
  • 13% не планують голосувати.
  • 10% не визначились щодо цього питання.

Кількість тих, хто точно або скоріше планує взяти участь у виборах

80% – серед опитаних у Західному регіоні України- це найбільша цифра.

48% – у Південному регіоні - найменша цифра серед опитуваних.

Водночас на Півдні найбільша кількість тих, хто точно не піде на вибори – 23% та тих, хто ще не визначився з цього питання – 18%.

На Сході України взяти участь у виборах планують 62% опитаних.

Прикметно, що в селах відзначається найвищій рівень готовності взяти участь у місцевих виборах (76%), а у великих містах, де проживає більше 500 тисяч мешканців, - найнижчий (60%). 

Традиційно, старше покоління найбільш налаштоване брати участь у виборах: серед опитаних у віці понад 50 років планують піти на вибори 73%, а серед опитаних 18-29 років – 62%. 

Найбільше тих, хто планує взяти участь у місцевих виборах серед виборців з вищою освітою – 74%, а найменше серед виборців з початковою або базовою середньою освітою – 54%.

Також найбільшої явки слід очікувати від виборців із середнім рівнем достатку:

  • серед них  78% планують взяти участь у виборах
  • проти 65% серед найбідніших
  •  70% серед найбагатших. 

«Порівняно з місцевими виборами 2010 року не спостерігається суттєвих змін в електоральній активності, – коментує керівник відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна Волосевич.

  Перед місцевими виборами 2010 року компанія GfK Ukraine публікувала результати аналогічного дослідження, що відображали найнижчу активність в Південному регіоні та серед молоді до 30-ти років, а найвищу – серед мешканців Західного регіону та найстаршого покоління. На жаль, політична активність молоді, принаймні, на місцевому рівні не зросла за останніх 5 років, хоча залишається можливість, що вона зросте впродовж виборчої кампанії» 

Причинами, через які українці не підуть на вибори або вагаються щодо участі у місцевих виборах найчастіше називають те, що не довіряють місцевим політикам і не бачать серед них достойних кандидатів – 35%.

Ще 29% пояснюють небажання брати участь у виборах тим, що їх голос нічого не вирішує і 26% - що не вірять в чесність виборів.​​​​​​​​

Прес-реліз, таблиці та контакти керівників відділу соціальних та політичних доліджень GfK Ukraine

GfK, Ukraine проводить маркетингові, соціальні та політичні дослідження в рамках наукового інституту "Асоціація для досліджень споживачів" (Gesellschaft für Konsumforschung)

 

Поділитись: