Формула «4+1» дає нам зрозуміти, що кожен кандидат може одночасно балотуватися до чотирьох рад багатомандатних округів і тільки в одному одномандатному окрузі.При цьому в багатомандатному окрузі ради не можуть бути одного рівня (наприклад, дві обласні ради). До багатомандатного округу належать обласні, районні, міські, районної в місті ради, а до одномандатного – сільські  та селищні ради, посади на голову сільської, селищної ради, міського голову, старости.

Так,  кандидат А може балотуватися одночасно до чотирьох рад різних рівнів, тобто до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті. Окрім цих чотирьох рад, кандидат А може позмагатися на виборах за ще одне місце у депутати або сільських, або селищних рад, або на посаду сільського, або селищного, або міського голови, або старости. 

Отже, кандидат на посаду міського голови Черкас при бажанні зможе брати участь у виборах і до обласної, районної, міської ради одночасно.

Якщо ж кандидата А оберуть одночасно в багатомандатному окрузі й в одномандатному окрузі, то він вважається обраним в одномандатному окрузі. Отже, пріоритетним є обрання в одномандатному окрузі. Тобто кандидат, якого обрали, наприклад, депутатом до міської ради й міським головою, залишається обраним на посаду міського голови, а його місце депутата у міській раді займає наступний у списку партії.

Необхідно зауважити, що балотуватися шляхом самовисування  можуть лише кандидати у депутати сільських, селищних рад, на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, усі ж інші — виключно через місцеві організації партій .

Детальніше: Марина Макуха, 0631996820, e-mail:  makukha.maryna@gmail.com

Джерело ОПОРА

Поділитись: