07.09.15 Перше засідання Криворізької міської територіальної виборчої комісії. ТВК зібралася у повному складі.Вісімнадцять членів комісії прийняли присягу, затвердили календарний план, визначилися з графіком чергувань та іншими питаннями.

Докладніше про склад комісії та виявлення порушення Закону Про місцеві вибори криворізькою ТВК можна прочитати тут.

10.09.15 Засідання Криворізької міської виборчої комісії щодо формування районих комисій, квотний розподіл керівників ТВК. На чергу денну винесено питання "Затвердження пристрою для жеребкування"
Пристрій прозорий, жеребки, в які будуть вкладені номерки - непрозорі. Проголосували "за" затвердження.

Друге питання черги денної засідання ТВК - визначення процедури жеребкування за склад районних територіальних виборчих комісій. Доповідає - секретар ТВК Валентин Орлов.
Процедура жеребкування буде відбуватися завтра. Наразі члени ТВК визначаються - хто буде тягнути жеребки. Обрали Щербатюка О.С. (за нього 11 членів ТВК). Обертання барабану буде здійснювати найманий працівник - системний адміністратор.
ТВК визначила двох членів комісії, які будуть фіксувати результати жеребкування у протоколі. Проголосували за Шелевицьку і Кондратьєву.

11.09.15 Засідання Криворізької міської виборчої комісії розпочалося о 16:00.

На жеребкування комісія витратила 1 годину: в усіх семи районах міста було визначено склад комісій. Голова ВК Гивель П.О. (Політична Партія "Опозиційний блок") уже був готовий закривати засідання, коли член комісії Бокій Л.В. ("Об’єднання "САМОПОМІЧ") почала наполягати на встановленні керуючого складу районних виборчих комісій посилаючись на ч. 14 ст. 22 Закону України про місцеві вибори 2015: “Одночасно з формуванням складу територіальної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії”.

Гивель П. О. заперечив, пояснивши своє рішення тим, що для встановлення керуючого складу потрібно мати відомості про досвід роботи на виборах кожного члена районної ВК, а щоб роздрукувати цей матеріал потрібно не менше 4-5 годин. Тому голова запропонував всім зібратися завтра, коли весь матеріал буде підготовлено. Двоє членів комісії від ПП "Об’єднання "САМОПОМІЧ" продовжували наголошувати на порушені виборчого законодавства. Суперечка тривала більше 2 годин. Голова комісії вийшов для того, щоб знайти постанову від ЦВК що до регламенту проведення жеребкування і зник на 40 хвилин, та коли він повернувся – він кардинально змінив своє рішення та  оголосив, що зараз за пів години будуть роздруковані списки членів районних комісій із зазначенням у них досвіду роботи.

Отримавши списки членів комісій, присутні почали гуртуватись, та вести дискусію про керуючий склад районних ВК. Голова оголосив початок голосування за списками комісій для визначення керуючого складу районних ВК. Та і тут не обійшлося без суперечок: деякі робили акцент на досвіді роботи членом комісії, деякі керувалися лише політичними уподобаннями. Близько 22:30 врешті засідання було закрито.

Пізніше виявилось, що голова комісії Інгулецького району не проживає в цьому районі, що суперечить Закону про місцеві вибори України 2015. Оскільки Криворізька міська виборча комісія уже розійшлася, то в телефонному режимі було оголошено, що засідання буде продовжено завтра (для встановлення нового голови в Інгулецькій районній виборчій комісії).

12.09.15 Криворізька міська виборча комісія визначила голову Інгулецької районної ВК. Та обговорила деякі питання щодо календарного плану виборів.

Отже з 7 районних виборчих комісій Кривого Рогу було визначено таких керуючий склад:

"НАРОДНИЙ ФРОНТ": 2 голови, 1 заступник голови, 2 секретаря

"Батківщина": 2 голови, 1 заступник голови, 1 секретар

"БПП "СОЛІДАРНІСТЬ": 1 голова, 2 заступника голови

РП Олега Ляшка: 1 голова, 1 заступник голови, 1 секретар

"Об’єднання "САМОПОМІЧ": 2 заступника голови, 1 секретар

"Партія "Відродження": 1 секретар

"Опозиційний блок": 1 голова

УКРОП: 1 секретар

   

 

  

Джерела інформації та фото:

 Громадянська мережа ОПОРА  

Строінка у FB журналістки Інни Іванченко

 

Поділитись: