Як повідомляє ГМ ОПОРА, у своїй скарзі Семен Семенченко навів факти використання в друкованих агітаційних матеріалах кандидата на посаду міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула фотографій посадових осіб Криворізького міськвиконкому, які є підлеглими Юрія Вілкула як чинного міського голови.

фото Громадянської мережі ОПОРА

Зазначимо, що згідно ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», кандидатам, які займають посади  в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Ще одним доказом порушення стало відео розмови спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА з керуючою справами Криворізького міськвиконкому Шовгелею О.М., яке підтверджує здійснення посадовою особою агітації на підтримку кандидата Вілкула.

Криворізька міська виборча комісія встановила, що такі дії пані Шовгелі є агітацією, а  згідно з п. 3 ч. 4 ст. 4 ЗУ «Про місцеві вибори», рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується, зокрема, рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів, місцевих організацій партій - суб’єктів виборчого процесу.

У підсумку комісія прийняла рішення задовольнити скаргу Семена Семенченка повністю, винести кандидату Юрію Вілкулу попередження та звернутися до правоохоронних органів.

Джерело: ГМ ОПОРА 

Поділитись: