Голова партії "Відродження" Володимир Пилипенко подав запит до Центральної виборчої комісії щодо можливості голосування на місцевих виборах тимчасовим вимушеним переселенцям.
Із тексту відповіді ЦВК випливає, що переселенці зможуть взяти участь в голосуванні на місцевих виборах тільки лише після завершення бойових дій і за офіційним місцем реєстрації. У своїй відповіді ЦВК посилається на чинні закони.

Однак серед цих законів, як відомо, закон про місцеві вибори, про державний реєстр виборців, але ігнорує норми спеціального закону про переселенців – "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", стаття 8 якого прямо говорить, що внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на місцевих виборах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси", – пояснив нардеп. У законодавстві дійсно існує правова колізія, коли норми спеціального закону про переселенців дають їм право голосу на місцевих виборах, в той час як виборчий закон цих людей ігнорує. 

Президент України Петро Порошенко виступив за те, щоб вибори були скрізь, крім тих районів, які безпосередньо знаходяться на лінії зіткнення і де є загроза спонтанних несподіваних обстрілів.  Як тільки в цих населених пунктах буде стабілізована ситуація, там відбудуться вибори. Замголови ЦВК Андрій Мегера запевнив, що комісія буде приймати рішення про призначення виборів згідно з пропозиціями військово-цивільних адміністрацій.

Загалом з зони проведення АТО виїхало біля 1,5 млн. людей. За інформацією служб соціального захисту, на Дніпропетровщині перебуває більше 72 тисяч зареєстрованих переселенців, а це приблизно 50 тисяч сімей. Більшість з них - це біженці з Донецької та Луганської областей. Незначна частина є переселенцями з Кримського півостріва. 

У Кривому Розі  нараховуть вже понад 13 тисяч вимушених переселенців. В переважній більшості – це пенсіонери, інваліди та сім'ї з неповнолітніми дітьми. Діти-переселенці ходять в криворізькі дитячі садки і школи. 1 вересня за криворізькі шкільні парти сіло 620 дітей-школярів з Донецької та Луганської областей.

В селищі Мировске Тернівського району Кривого Рогу на гроші уряду Германії зведено модульне містечко для тимчасових вимушених пересленців зі східних територій країни. 

Джерело: за матеріалами ТСН

 

Поділитись: