З публічною заявою звернулися до президента України Петра Порошенка відомі українські правники, громадські та політичні діячі. Вони вимагають оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України в умовах, коли триває агресія Російської Федерації і в країні існує викликаний нею воєнний стан. Аналогічне звернення також адресоване Верховній Раді України.

Серед авторів звернень Д.Павличко, Ю.Щербак, В.Василенко, І.Юхновський, М.Попович, В.Брюховецький, В.Шишкін, М.Козюбра, С.Хмара, Л.Лук’яненко, Т.Стецьків, О.Рибачук, О.Скіпальський, С.Дацюк, Т.Возняк, Ю.Романенко, В.Огризко, Б.Яременко та інші. Свою позицію підписанти звернення озвучили на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

"Вважаємо неприпустимим закріплення в Конституції норми, яка передбачає особливості місцевого самоврядування для окремих районів Донецької та Луганської областей. Прийняття таких змін до Конституції стане продовженням виконання плану Путіна, спрямованого на руйнацію конституційного ладу та незалежної державності України, блокування курсу нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію, її підпорядкування геополітичному диктату Росії", - говорить політик Тарас Стецьків.

 

Автори звернення зазначають, що поспішне прийняття змін до Основного Закону під тиском зовнішніх сил і без належного обговорення в українському суспільстві є нехтуванням волею українського народу, якому належить виключне право визначати та змінювати конституційний лад України.

З повним текстом звернення,  а також коментаріями до нього можна ознайомитись тут.

Поділитись: